Na državnom prvenstvu za mlade u kategoriji do petnest godina održanog 6 i 7. juna u Srpskom Miletiću na kanalu DTD, pored trideset i jednog ( 31 ) takmičara učešće je uzela i ekipa OSR „SMUĐ “ Požarevac.

Klub su predstavljali pet takmičara:

1.Mia Šaranović, 2.Anđelija Radosavljević, 3.Kosta Radosavljević, 4.Dimitrije Petković
5.Nikola Milisavljević.

OSR "SMUĐ " Požarevac na državnom prvenstvu za mlade 36691
Ekipa je u Srpski Miletić stigla u petak 5 juna i održala trening gde smo dogovorili i taktiku za prvo i drugo kolo. Nakon treninga ekipa zajedno sa trenerima i roditeljima odlazi u smeštaj. Na sastanku takmičara i trenera dogovoreni su detalji, ko će od trenera biti u boksu ( poziciji ) sa takmičarem, taktika pecanja.

Sektor C
-Dimitrije Petrović – 5 sa ulovom 2240 grama.
-Kosta Radosavljević – 6 sa ulovom 1515 grama.
Sektor D
Anđelija Radosavljević – 3 sa ulovim 3225 grama.

DRUGO KOLO:
Sektor A
Mia Šaranović – 3 sa ulovom od 1247 grama, ukupno prvog i drugog dana 2815 grama.
Sektor B
Nikola Milisavljević – 4 sa ulovom 1040 grama, ukupno prvog i drugog dana 3050 grama.
Sektir B
Dimitrije Petrović – 2 sa ulovom 1535 grama, ukupno prvog i drugog dana 3775 grama.
Sektor C
Kosta Radosavljević – 4 sa ulovom 1535 grama, ukupno prvog i drugog dana 3050 grama.
Sektor D
Anđelija Radosavljević – 4 sa ulovim 2290 grama, ukupno prvog i drugog dana 5315 grama.

Prvog dana Mia Šaranović zauzela je treće mesto, drugog dana ponovila je rezultat i osvojila šest sektorskih poena i generalno zauzela drugo mesto.

Anđelija Radosavljević prvog dana osvojila je treće mesto u sektoru dok je drugog dana osvojila četvrto i sa ukupno sedam poena zauzela je generalno treće mesto posle dva kola.

Dečaci su isto odlično pecali tako da je najbolji bio Nikola Milisavljević sa osvojenih šest sektorskih poena zauzeo osmo mesto u generalnom plasmanu dok je Dimitrije Petković osvojio sedam sektorskih poena a Kosta Radosavljević deset sektorskih poena.

Posle dva kola naši takmičari su napravili odličnan plasman sa šansom da u sledeća dva kola izbore status reprezentativca.

Stručni štab činili su Milan Stanković kao glavni trener, Lepomir Đorđević i Slobodan Gosta kao trneri sa roditeljima.

Ovakavom uspehu doprineo je timski rad, zajedničko zalaganje i maksimalno angažovanje celog tima.

Trener Milan Stanković se zahvalio upravi kluba na velikoj podršci kao i roditeljima koji su bili neozostvni deo tima.

Autor i foto: OSR „Smuđ“ Požarevac