Na spektakularnom turniru u basketu 3×3, koji je zbog vremenskih uslova održan u požarevačkom sportskom centru, uz poštovanje svih epidemioloških mera, prvo mesto u seniorskoj konkurenciji i nagradu od 120 000 dinara osvojili su basketaši ekipe „Stari grad“ Beograd pobedivši, u neizvesnom finalu, ekipu „3×3 Ub“ iz Uba rezultatom 21:19. Tako je ekipi iz Uba pripala nagrada od 30 000 dinara. Treće mesto izborila je takođe beogradska ekipa „Ada“.

Ekipa "Stari grad" iz Beograda osvojila prvo mesto na 3x3 turniru u basketu u Požarevcu (FOTO) 42032

Nagradu za prvo mesto dodelila je narodna poslanica Ana Miljanić, kao i predsednik Skupštine grada Požarevca Predrag Mijatović.

U juniorskoj konkureniciji, gde su ekipe činili požarevački mladi košarkaši, prvo mesto zauzela je ove godine ekipa „Auto škola Traffic“, drugo „Zlatni“, a treće „Britka sablja“.

Sjajan basket igrao se do poslednjeg poena, puno borbenosti i kvalitetnih akcija moglo se videti na požarevačkom parketu, uz vrhunsku organizaciju.

Pravdu su na požarevačkom 3×3 turniru ove godine delili Danijela Stojanović, Marko Lojanica i Dragan Varagić iz Kragujevca i Miljan Gligorijević iz Smederevske Palanke.

Podsećamo, ovo je prvi put da se u Požarevcu odigrava turnir A kategorije i taj epitet ovaj grad je potpuno opravdao, kaže Boško Adžić, koordinator 3×3 takmičenja Srbije:

Boško Adžić, koordinator 3×3 takmičenja Srbije

„Već više godina ova sredina zavređuje da bude organizator turnira A kategorije, ali sada su se stekli uslovi za to. Na žalost, ovog puta je bilo u hali i šteta je što nije bilo na sjajnom prostoru na kružnom toku, ali biće prilike narednih godina da to bude mnogo spektakularnije.

Ekipa nije bilo puno jer se ušlo u sezonu košarke, ali smo zadovoljni jer je bilo nekoliko vrhunskih ekipa, nekih od najboljih u Srbiji tako da je kvalitet turnira bio na jako visokom nivou.“

U ime grada Požarevca organizatorima je zahvalio Milan Jović, član Gradskog veća zadužen za sport, omladinu i turizam:

Milan Jović, član Gradskog veća grada Požarevca zadužen za sport, omladinu i turizam

„Ovo je već peta godina za redom da se ovo takmičenje održava u našem gradu i to prerasta u tradiciju. Organizacija je bila na vrhunskom nivou, odličan basket se igrao u našem gradu. Moram da zahvalim Košarkaškom savezu Srbije na tome što opet mi domaćini. Nadamo se da ćemo produžiti tu saradnju i vidimo se i sledeće godine.“