Usluga eVrtić dostupna u više od 60 gradova i opština 33514

Usluga eVrtić dostupna u više od 60 gradova i opština

Kancelarija za IT i eUpravu Vlade Republike Srbije saopštila je danas da je usluga elektronske prijave dece u predškolske ustanove – eVrtić trenutno aktivna u više od 60 gradova i opština.

Usluga je dostupna na portalu eUprava svim registrovanim korisnicima i prilikom njenog korišćenja automatski se pribavljaju neophodni podaci iz matične knjige rođenih, Centralnog registra obaveznog socijalnog osiguranja i evidencije prebivališta, tako da roditelji ne moraju da dostavljaju nijedan dokument prilikom upisa deteta, niti da odlaze ni na jedan šalter.
Usluga eVrtić je namenjena roditeljima koji su državljani Republike Srbije, a pojedine predškolske ustanove pružaju ovu uslugu i u slučaju da je jedan od roditelja strani državljanin.

Za decu samohranih roditelja, decu žrtava nasilja u porodici, decu sa smetnjama u psihofizičkom razvoju ili decu iz porodica koje koriste neki oblik socijalne zaštite predškolska ustanova je u mogućnosti da prihvati prijavu elektronskim putem, ali je potrebno da roditelji podnesu relevantnu dokumentaciju kojom se dokazuje navedeni status lično u predškolsku ustanovu.

Preporuka Kancelarije za IT i eUpravu svim predškolskim ustanovama, u skladu sa trenutnom epidemiološkom situacijom, jeste da se roditeljima omogući da elektronskim putem dostave ovu dokumentaciju.

Uslugu eVrtić na portalu eUprava je prvi omogućio Grad Beograd 2016. godine.

Prošle godine eVrtić su koristili roditelji u 17 gradova i opština širom Srbije, a od ove godine sve lokalne samouprave pružaju ovu elektronsku uslugu.

U ovom trenutku usluga eVrtić dostupna je u sledećim gradovima i opštinama do 15. maja:

Mesto Naziv predškolske ustanove Konkurs
Ada  Čika Jova Zmaj maj
Aleksandrovac  Naša radost maj
Aleksinac  Lane 06. mart
Alibunar  Poletarac maj
Apatin  Pčelica 21. april
Aranđelovac  Duga 20. april
Arilje  Dečji Vrtić Arilje maj
Babušnica  Dečja radost 01. april
Bajina Bašta  Neven maj
Batočina  Poletarac 15. april
Bač  Kolibri maj
Bačka Palanka  Mladost 09. mart
Bačka Topola  Bambi 15. april
Bački Petrovac  Včielka maj
Bela Palanka  Dragica Lalović maj
Bela Crkva  Anđelka Đurić 09. mart
Bečej  Labud Pejović 30. mart
Blace  Naša radost 09. mart
Bogatić  Slava Ković Bogatić maj
Bojnik  Đuka Dinić maj
Boljevac  Naša radost 09. mart
Bor  Bambi 09. mart
Bosilegrad  Dečja radost 09. mart
Brus  Pahuljice 01. april
Valjevo – grad  Milica Nožica privremeno nedostupna
Varvarin  Naša radost 21. april
Velika Plana  Dečje carstvo 01. april
Veliko Gradište  Majski cvet 01. april
Vladimirci  Suncokreti 10. mart
Vladičin Han  Pčelica 10. mart
Vlasotince  Milka Dimanić 10. mart
Vranje  Naše dete maj
Vrbas  Boško Buha 01. april
Vrnjačka Banja  Radost maj
Gadžin Han  Prva radost 10. mart
Golubac  Lasta maj
Gornji Milanovac  Sunce maj
Despotovac  Rada Miljković 10. mart
Dimitrovgrad  8. septembar 23. mart
Doljevac  Lane 10. mart
Žabari  Moravski cvet 15. april
Žagubica  Poletarac 01. april
Žitište  Desanka Maksimović 15. april
Žitorađa  Prva radost 01. april
Zaječar – grad  Đulići 10. mart
Ivanjica  Bajka Ivanjica maj
Kanjiža  Naši biseri maj
Kladovo  Neven 15. april
Knić  Cvetić 10. mart
Knjaževac  Bajka 01. april
Kovačica  Kolibri maj
Kovin  Naša radost maj
Kosjerić  Olga Grbić jun
Koceljeva  Poletarac 21. april
Kraljevo – grad  Olga Jovičić-Rita 06. april
Krupanj  Naša radost maj
Kula  Bambi maj
Kuršumlija  Sunce maj
Kučevo  Lane 20. april
Lajkovac  Leptirić jun
Lapovo  Naša mladost maj
Leskovac – grad  Vukica Mitrović maj
Loznica – grad  Bambi 21. april
Lučani  Naša radost maj
Ljig  Kaja 01. april
Ljubovija  Poletarac maj
Majdanpek  Marija Munćan 01. april
Mali Zvornik  Crvenkapa maj
Mali Iđoš  Petar Pan 21. april
Malo Crniće  14. oktobar 01. april
Medveđa  Mladost 10. mart
Merošina  Poletarac 10. mart
Mionica  Neven maj
Negotin  Pčelica maj
Niš – Medijana  Pčelica 06. mart
Nova Varoš  Paša i Nataša 01. april
Novi Bečej  Pava Sudarski 01. april
Novi Kneževac  Srećno dete maj
Novi Pazar – grad  Mladost 15. april
Opovo  Bambi 01. april
Osečina  Lane maj
Odžaci  Poletarac maj
Pančevo – grad  Dečija radost 01. april
Paraćin  Bambi 10. mart
Petrovac na Mlavi  Galeb 01. april
Pećinci  Vlada Obradović Kameni 01. april
Pirot  Čika Jova Zmaj 01. april
Plandište  Srećno detinjstvo 11. mart
Požarevac  Ljubica Vrebalov 01. april
Požega  Olga Jovičić-Rita maj
Priboj  Neven 11. mart
Prijepolje  Miša Cvijović 01. april
Prokuplje  Neven maj
Ražanj  Leptirići 11. mart
Rača  Naša radost 01. april
Raška  Veselo Detinjstvo 09. mart
Ruma  Poletarac 01. april
Svrljig  Poletarac 15. april
Senta  Snežana maj
Sečanj  Poletarac maj
Sjenica  Maslačak 01. april
Smederevska Palanka  Čika Jova Zmaj 16. mart
Sokobanja  Bucko 11. mart
Srbobran  Radost maj
Stara Pazova  Poletarac 06. april
Stara Pazova  Radost 06. april
Subotica – grad  Naša radost maj
Surdulica  Naša radost 11. mart
Temerin  Veljko Vlahović maj
Titel  Plavi čuperak 01. april
Topola  Sofija Ristić 15. april
Trgovište  Poletarac 11. mart
Trstenik  Biseri 01. april
Tutin  Habiba Stočević 01. april
Ćićevac  Čarolija 11. mart
Ćuprija  Dečija radost maj
Ub  Ub 01. april
Užice – grad  Užice 30. mart
Crna Trava  Mladost maj
Čajetina  Radost 11. mart
Čačak – grad  Radost 02. april
Čačak – grad  Moje detinjstvo 02. april
Čoka  Radost 21. april
Šid  Jelica Stanivuković Šilja 21. april
Kragujevac  Đurđevdan 09. mart
Svilajnac  Dečja radost 11. mart
Kruševac  Nata Veljković 23. mart
Lebane  Dečja radost 23. mart
Beograd  Poletarac Barajevo 30. mart
11. april Grad Beograd – Novi Beograd
  Boško Buha  Grad Beograd – Palilula
  Vračar  Grad Beograd – Vračar
  Dečji dani  Grad Beograd – Stari Grad
  Dr Sima Milošević  Grad Beograd – Zemun
  Zvezdara  Grad Beograd – Zvezdara
  Jelica Obradović  Grad Beograd – Mladenovac
  Lane  Grad Beograd – Grocka
  Naša radost  Grad Beograd – Sopot
  Perka Vićentijević  Grad Beograd – Obrenovac
  Rakela Kotarov – Vuka  Grad Beograd – Lazarevac
  Rakovica  Grad Beograd – Rakovica
  Savski venac  Grad Beograd – Savski Venac
  Surčin  (Dobanovci) Grad Beograd – Surčin
  Čika Jova Zmaj  Grad Beograd – Voždovac
  Čukarica  Grad Beograd – Čukarica
Inđija   Boško Buha 01. april
Smederevo    Naša radost 01. april
Beočin  Ljuba Stanković 15. april
Kikinda  Dragoljub  Udicki 15. april
Jagodina   Pionir 15. april
Zrenjanin  Zrenjanin maj
Irig  Dečija radost maj
Sremska Mitrovica   Pčelica maj
Sombor   Vera Gucunja maj
Šabac   Naše dete maj
Vršac   Čarolija maj
Žabalj   Detinjstvo maj
Novi Sad  Radosno detinjstvo april

 

*Ostali gradovi i opštine biće dostupni po definisanju datuma konkursa.

0 0 vote
Article Rating
Prijavljujem se
Obavesti me o
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sadržaj je zaštićen !
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x